| anonim_4396 a întrebat:

Pot transfera banii de pe card pe PayPal?

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

De putut poti, insa nu are nici un rost.
Poti face plati cu paypal fara sa ai bani blocati pe paypal.

| IonelIonescu a răspuns (pentru Goete):

Pai îmi poți spune cum? Am nevoie să plătesc pe un site

| Goete a răspuns (pentru IonelIonescu):

In aplicatia paypal pe telefon (sau si pe site) in dreapta jos ai un meniu, acolo vcezi conturi si carduri. Iti asociezi contul sau cardul bancar cu contul tau paypal si platile se deconteaza din contul tau, sau ca transferenta sau ca plata cu card. In principiu banca nu cred ca iti ia comision (nu locuiesc in Romania) iar paypal precum stii ia comision de la cel care incaseaza plata.
In cazul in care ai bani pe paypal, efectuand o plata iti deconteaza intai soldul paypal si diferenta din contul bancar.

| peanut003 a răspuns:

Nu ai cum, doar sa scoti bani. Poti sa atasezi un card la paypal si cand platesti platesti direct cu cardul