| Almássy a întrebat:

Buna TPU
Sunt clasa a 8-a si nu stiu ce profil sa urmez... nici nu vreau sa imbatranesc in scoala pentru ca daca fac facultate, cunoscunduma o sa fac si master deci o sa ies din scoala cam tarziu si de abia o sa rasuflu si dupa ce treci de 35 de ani e alta treaba.

Ma pricep la toate exclusivlaughing si cand spun exclusiv :vorbesc fluent engleza si destul de bine franceza, ma pricep bine la tehonoloie! da...stiu totullaughing romana peste nivelul mediu chiar excelent pentru clasa a-8-a,mate binisor de un 9 muncit, chimie fizica nu le prea plac dar ma descurc si aici de 9, biologia de 10, stiu chiar sa desenez si am voce foarte buna!laughing

deci, la ce nu ma pricep bine pot sa invat si sa trec de nivelul mediu dar intrebarea este ce profil sa aleg ca sa am o meserie bine platita 800-1000 e/luna si sa nu putrezesc in scoli?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gani_Kayle_1993 a răspuns:

Mate-info daca stii matematica
bio-chimie daca stii biologie si chimie si daca vrei sa te faci medic