| anonim_4396 a întrebat:

Tatal meu are 44 de ani si ar dori sa faca un imprumut de 45.000 Euro, si sa fie rata de 200 euro pe luna timp de 30-40 ani... Credit pentru nevoi personale... Lasati-mi site sau denumirea banci!

9 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Un unchi a luat un apartament de la banca acum 7 ani, valoarea lui de atunci fiind de 60.000 de euro. Tot asa trebuie sa plateasca 200 de euro pe luna timp de 30-40 de ani. Faza este ca nu mai are bani sa plateasca acum, ca si-a pierdut locul de munca si culmea, apartamentul acela acum valoreaza 25000 euro happy

| sasukeady a răspuns (pentru Shatteredx):

Stiu, apar unele si mai noi si alea vechi normal se ieftinesc. Fratele meu a luat un Sony Vaio acu 2 ani in rate si mai are de platit 1 an. Laptopul era atunci 4700 Lei si acum in acelasi magazin este 2000 Lei si el plateste ratele inca 1 an

| zahy a răspuns:

Pai nu iti da banca 45.000 euro la un salariu de 10 mil abia iti da 30 mil nevoi personale inseamna de 3 ori salariu big grin sa iei 45. 000euro trebuie sa girezi cu casa cu ce cumperi si sa mai gireze inca o persoana pentru tine

| Estera123 a răspuns:

In general, nu se dau credite pentru nevoi personale de o valoare mai mare de 20. 000euro

| sasukeady a răspuns:

Tata lucreaza la stat pe post de sofer, dar are 17 ani de vechime, la 15 ani de vechime i-a dat o medalie... Nicio prima, nimic salariul ajunge 2.400 RON pe luna dar fara ceareul facut, tata vroia un imprumut pentru mobila in casa, o masina (Opel Astra 2011 la 13.000 Euro) si sa mai plateasca 2 banci si sa isi scoata aurul (Injur de 6.000 Euro) si restul mi-a zis pentru mine. O sa mai caut

| ioachimb a răspuns:

Spune-i tatalui sa ma sune 0732 612155 sau 021 6242152 sunt consilier credite.

| WiKiPoKidgs a răspuns:

Parerea mea : nu e ok ce vrea sa faca tatal tau. Imagineaza-ti cate se pot intampla in 30-40 de ani. Sunt persoane care au facut asa ceva si nu au mai avut de unde sa plateasca din cauza evident a schimbarilor( legate de job, etc) ce pot surveni in acest timp.

| kztm a răspuns:

Click Aici :http://bit.ly/1jj8ekJ
Cost evaluare 0 Ron;
· Comision de acordare 0 Ron (comparativ cu alte institutii care practica comisioane de pana la 4%, de exemplu Claret);
· Comision de administrare 0;
· Dobanda de 2.8%/luna, respectiv 2.5%/luna pentru creditele mai mari de 50.000 Eur (versus 3%, respectiv 4% perceputa de competitorii directi Claret, Icredit, Easy Credit);
· Nu se fac verificari la Biroul de Credit, astfel incat nu vom avea niciodata o respingere pe istoric negativ;
· Nu se tine cont de profilul clientului, nu exista varsta maxima, conditii de eligibiltate persoana fizica;
· Nu se tine cont de rate actuale, se pot raefinanta sau se pot oferi doar sume pentru nevoi personale;
· Nu sunt necesare documente de venit, de niciun fel. Analiza se efectueaza doar pe imobilul adus in garantie;
· Se accepta imobilele tertilor;
· Costurile privind notarul, asigurarile, si chiar si restantele la impozit (daca exista, se regasesc pe certificatul fiscal) se pot retrage din credit;
· Se face preevaluare in baza fotografiilor, astfel incat incadrarea este facuta la valoarea reala a imobilului;
· Timp scurt de raspuns : preaprobare in maximum 24 de ore, aproximativ 5 zile lucratoare pentru intregul proces;
· Un aspect foarte important la acest tip de credit oferit este ca putem primi aprobare pe persoana juridica, cu conditia prezentarii unui imobil pe persoana fizica. In acest fel isi pot inregistra dobanda ca si cheltuiala;

Intra si Aici http://bit.ly/1jj94hx

0 comision de analiză
- 0 comision lunar de administrare
- 0 cost de evaluare*
- DOBÂNDĂ FIXĂ în primii 5 ani, indiferent de moneda creditului**:
- 4, 95%/an, în cazul creditelor pentru investiţii imobiliare CASA MEA
- 5, 95%/an, în cazul creditelor de nevoi personale cu ipotecă MAXICREDIT
- DOBÂNDĂ VARIABILĂ după 5 ani:
- ROBOR/EURIBOR/LIBOR la 6 luni + 3%, în cazul creditelor pentru investiţii imobiliare CASA MEA
- ROBOR/EURIBOR/LIBOR la 6 luni + 4%, în cazul creditelor de nevoi personale cu ipotecă MAXICREDIT
- EXTRA BONUS: GRATUIT ASIGURAREA DE VIAŢĂ***

| kztm a răspuns:

Click Aici :http://bit.ly/1jj8ekJ
Cost evaluare 0 Ron;
· Comision de acordare 0 Ron (comparativ cu alte institutii care practica comisioane de pana la 4%, de exemplu Claret);
· Comision de administrare 0;
· Dobanda de 2.8%/luna, respectiv 2.5%/luna pentru creditele mai mari de 50.000 Eur (versus 3%, respectiv 4% perceputa de competitorii directi Claret, Icredit, Easy Credit);
· Nu se fac verificari la Biroul de Credit, astfel incat nu vom avea niciodata o respingere pe istoric negativ;
· Nu se tine cont de profilul clientului, nu exista varsta maxima, conditii de eligibiltate persoana fizica;
· Nu se tine cont de rate actuale, se pot raefinanta sau se pot oferi doar sume pentru nevoi personale;
· Nu sunt necesare documente de venit, de niciun fel. Analiza se efectueaza doar pe imobilul adus in garantie;
· Se accepta imobilele tertilor;
· Costurile privind notarul, asigurarile, si chiar si restantele la impozit (daca exista, se regasesc pe certificatul fiscal) se pot retrage din credit;
· Se face preevaluare in baza fotografiilor, astfel incat incadrarea este facuta la valoarea reala a imobilului;
· Timp scurt de raspuns : preaprobare in maximum 24 de ore, aproximativ 5 zile lucratoare pentru intregul proces;
· Un aspect foarte important la acest tip de credit oferit este ca putem primi aprobare pe persoana juridica, cu conditia prezentarii unui imobil pe persoana fizica. In acest fel isi pot inregistra dobanda ca si cheltuiala;

Intra si Aici http://bit.ly/1jj94hx

0 comision de analiză
- 0 comision lunar de administrare
- 0 cost de evaluare*
- DOBÂNDĂ FIXĂ în primii 5 ani, indiferent de moneda creditului**:
- 4, 95%/an, în cazul creditelor pentru investiţii imobiliare CASA MEA
- 5, 95%/an, în cazul creditelor de nevoi personale cu ipotecă MAXICREDIT
- DOBÂNDĂ VARIABILĂ după 5 ani:
- ROBOR/EURIBOR/LIBOR la 6 luni + 3%, în cazul creditelor pentru investiţii imobiliare CASA MEA
- ROBOR/EURIBOR/LIBOR la 6 luni + 4%, în cazul creditelor de nevoi personale cu ipotecă MAXICREDIT
- EXTRA BONUS: GRATUIT ASIGURAREA DE VIAŢĂ***

Intra acum pe site si contacteaza-i. Ei iti vor explica tot ce vrei sa stii