| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa fac o cerere pe propria răspundere ca nu realizez venituri. Ii trebuie mamei pentru deduceri la impozit. De unde as putea lua un model sau ce trebuie sa scriu in cerere?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cerere ci declaratie pe proprie raspundere trebuie sa faci.
Depinde daca se cere ca declaratia sa fie autentica sau este destul sa fie sub semnatura privata.
Declaratia autentica se face la un notar public si costa cca 20 si notarul stie ce trebuie sa scrie in declaratie.
Daca este destul o declaratie sub semnatura privata atunci gasesti un model si aici:
http://e-juridic.manager.ro/......e-188.html