| Andreiu68 a întrebat:

Pot merge la servici doar cu adeverinta pe propria raspundere sau trebuie si cea de la angajator si cea pe propria raspundere?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru deplasarea la serviciu si inapoi ai nevoie de legitimatia de serviciu sau adeverinta de la angajator, conform Ordonantei militare nr.3/2020, citez:
"ART. 4
  (1) Pentru verificarea motivului deplasării:
  a) angajaţii prezintă legitimaţia de serviciu sau adeverinţa eliberată de angajator;"
Daca ai una dintre cele doua nu ai nevoie de altceva.

Bula
| Bula a răspuns:

Faci o declaratie pe proprie raspundere in care scrii ca mergi la angajator sa-ti iei adeverinta.

| Intruder19 a răspuns:

Ai nevoie de o adeverinta de la angajator si o adeverinta de pe proprie raspundere si actul de identitate.

| danbnz a răspuns (pentru Intruder19):

Ete na... doar nu o sa faca declaratie pe propria raspundere in fiecare zi.
Nu ai fost atent la stirile oficiale.

| darrio2007 a răspuns:

Adeverinta este de la angajator cu adresa ta si locul unde lucrezi. Declaratia pe proprie raspundere, completata la zi, este cand te deplasezi in alte locuri decat locul de munca.

| danbnz a răspuns:

Doar cea de la angajator.