| FasoleVerde a întrebat:

Va salut, trebuie sa imi fac actele pentru somaj si nu am inteles bine ce imi trebuie de la FISC, parca e o declaratie ca nu realizez venituri sau ceva de genu? ce trebuie mai exact si pentru eliberarea ei trebuie sa cumpar un model de cerere de la xerox si sa o completez? nu mai stiu exact, multumesc.

1 răspuns:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

La anaf cred ca trebuie si da, trebuie cumpărată acea cerere de la un xerox si o completezi si o lasi acolo la anaf. Sau mai simplu te poti duce înapoi la agenția de ocupare a forței de muncă si mai întrebi odată că doar nu te-o bate daca mai întrebi odată laughing