| UbexFlo a întrebat:

Vreau sa intreb daca pot face un imprumut in banca daca am 16 ani.big grin Sunt 99% sigura ca nu.
Si vreau sa stiu cate ceva despre dobanzile de la banci, metode de imprumut.MA rog, chestii de astea.Cat mai multe informatii.
De la 18 ani banuiesc ca am nevoie de carte de munca pentru un imprumut, nu?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti face credit la banca daca ai un venit stabil dintr-un contract de munca. Trebuie sa fi lucrat minim 6 luni inainte de a face cererea de credit.
Exista numeroase tipuri de credite, cu garantii imobiliare sau cu giranti persoane fizice sau fara nici un fel de garantii. Fiecare banca are o politica diferita de creditare (conditii, dobanzi, etc).

| UbexFlo explică (pentru Brigaela):

Am inteles.Mersi mult.kiss

| UbexFlo explică:

Buna ziua,
Cu siguranta voi tine cont de cele spuse de dumneavoastra si va voi contacta indata ce ma hotarasc.Deocamdata nu am 18 ani, pana atunci mai am de mancat mamaliga prin scoli dar am vrut sa ma informez din timp si voi sa ma informez si in continuare, sa stiu despre ce e vorba sa nu ma bag in vreo baoacana.Multumesc.

| AndyStyleFrizerie a răspuns:

La unele banci trebuie sa ai varsta minima de 21 ani, la altele 18 ani pentru a face un imprumut. Cerintele sunt destul de mari, carte de munca de cel putin 6 luni la unele banci, la altele cel putin 1 an la acceiasi societate.
Nu 2 luni la cineva, 3 luni la cineva, si inca 1 luna la cineva.nu iti ofera nimeni asa credit...

Parerea mea este sa nu te bagi in imprumuturi de la o varsta asa de frageda, iti zic din propria experienta.

SUCCES

| UbexFlo explică (pentru AndyStyleFrizerie):

M bag la imprumuti la o varsta asa frageda pentru ca am planuri mari de viitor, m-am gandit deja la toate si vreau sa fac unul destul de mare.Nu vreau sa mor si sa ramana banca copiilor de plata.Mai bine il fac cand trebuie si sa am timp sa platesc.happy
De platit nu se puna problema, imi fac niste rate decente pe care sa le pot plati si nici de munca nu se pune problema, nu mi-e frica de munca de jos. Orice pentru urmasii mei.happy

| marian1985 a răspuns:

Ai aici mai multe detalii despre imprumut http://vinereaneagra.eu/imprumuturi-rapide-in-24-de-ore/

| cristina8778 a răspuns:

Sunt un creditor privat, acord împrumuturi pentru companii și persoane fizice, la o rata scăzută și la prețuri accesibile, interes 2%..Contactati-ne pentru urmărirea up de prelucrare a împrumutului și de transfer în termen de 48 de ore;
EMAIL CHIAR ACUM LA: barryhonestloancompany0147@gmail.com