| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi fac magazin cu haine de la H&M, Zara, Reserved ș.a. Întrebarea mea este: ce aparatură este necesară și unde este mai rentabil să deschid acest magazin; într-un spațiu al unui mall?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa vinzi marfa acestor magazine, trebuie sa ai deja magazinul si toate aprobarile de functionare, iar apoi sa semnezi contracte cu fiecare producator in parte: H&M, Zara samd.
Pentru a vide asa ceva, ai nevoied e un mall intreg, nu doar de un magazinas, si de putere foarte mare economica, sa platesti marfa cumparata de la H&M, Zarra samd.

| boss18 a răspuns (pentru Violleta2022):

Taci, că nu știi nimic. Tu de parcă ai știi câți bani am eu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru boss18):

Atunci de ce pui mei vii si intrebi pe TPU, daca stii tu?

De ce nu te duci pana in Spania, sa vorbesti direct cu Patronii de la Zara sa vezi daca it dau franciza in Romania.
Milionari in lei, esti taman un nimic, pe langa miliardarii in dolari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai investigat tu sa vezi ca H&M, Zara si Reserved vand prin terti? Ca eu ma indoiesc amarnic de acest lucru.

| boss18 a răspuns (pentru suntserios):

Keep you calm. Pot sa-mi deschid un magazin de haine de 2000 mp, dacă vreau

| suntserios a răspuns (pentru boss18):

Nu ai priceput nimic, nici cat o scandura din gard. Putin imi pasa de cati bani ai tu si cate hectare de magazine vrei sa iti faci. Atat timp cat Zara, H&M si Reserved vand doar in magazine proprii si nu in regim de franciza tu poti sa iti faci un mare wc in cei 2000mp ai tai... si cam atat