| beatryce007 a întrebat:

Vreau sa stiu, daca am o firma inregistrata cu sediul social la un cabinet de avocatura, este legal sa am activitatea comerciala intr-un spatiu NEcomercial? Presupunerea mea este ca nu, dar nu sunt sigura. Daca nu este legal, care sunt riscurile? Multumesc frumos! happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spatiul in care desfasori o activitate comerciala este un spatiu comercial, indiferent de destinatia avuta inainte si este cu totul legal, daca ai toate autorizatiile necesare si l-ai declarat la organul fiscal.

1 răspuns:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca ai sediul la avocat dar nu ai punct de lucru, teoretic te incadrezi la comert ambulant. Se specifica faptul ca nu ai voie sa desfasori activivati la sediu, dar la terti poti. Poti la cineva acasa de ex. coafura, servicii de infrumusetare etc. Trebuie sa tii casa de marcat dupa tine.