| BlaBlaa a întrebat:

Trebuie sa imi deschid urgent un cont in euro pentru ca o persoana din strainatate sa imi trimita niste bani. Eu sunt somera si as vrea ca sa ies cat mai avantajos (0 comision pentru deschiderea/inchiderea contului, cont pe termen limitat etc). Am de ales intre BCR, BRD si Raiffeisen. Pe care s-o aleg? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| BlaBlaa explică:

Nu avem Banca Transilvania in oras. sad

| BlaBlaa explică:

Ce legatura are asta cu problema mea?

| ganjafarmer1911 a răspuns:

Nu neaparat, daca tii trimite prin Moneygram nu iti trebuie cont, doar un cod care il primeste cel ce trimite banii si til spune tie si u te duci cu buletinu si cu acel cod si primesti banii.

| BlaBlaa explică (pentru ganjafarmer1911):

Stiu, asa i-am sugerat si eu...dar prefera prin transfer bancar, ma gandesc ca din cauza comisioanelor.