| Marianahsvvd a întrebat:

Buna tuturor.
Pe revolut îmi cere sa fac poza la buletin? Sper sa nu fie o problema.A mai deschis cineva cont virtual? Am nevoie pentru a converti bani

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica i ti cere poza ta nu la buletin., o poza cu tine, sau vor cnp serie numar buletin?

| Wr3nch a răspuns:

Da, am trimis, nu am avut probleme.

| Frank51 a răspuns:

Nu doar pe revolut, orice instituție care are legătură cu banii sau actele, sunt obligați prin lege să ceară informații personale.

| goguPatent a răspuns:

15 milioane de oameni au mai făcut asta...

| ZyRRe a răspuns:

Salut! Da, este normal. Orice banca/firmă care se ocupă cu bani, cere buletinul. Este din cauza KYC "Know your customer" care inseamna "Cunoaste-ti clientul". Este o măsură a UE pentru a combate spălarea banilor.