| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor (pe scurt)
Am deschis un club de noapte și am făcut publicitate pe rețelele de socializare și am împărțit flyere dar din păcate nu vine nimeni
Cum pot să îl fac mai cunoscut sau cum să fac să vină lume?
Trebuia deschis în 2019 dar cu pandemia nu am putut
Doar acum am reușit dar din 2019 tot îi fac publicitate pe Facebook
Este frumos și avem prețuri mici dar degeaba
Mulțumesc

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Anunta ca dai ceva pe gratis si vor veni cu miile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde este poziționat în oraș? Dacă eu îți dau o idee și clubul tău se umple, mă plătești?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Party de deschidere, îți inviti prietenii și aduci ceva artist cunoscut.
2. Nu trebuia să faci reclamă când NU funcționa. Ai definit brandul tău drept spam, dacă ai plătit reclame în perioada în care era închis, iar oamenii nu aveau voie nici pe stradă.
3. Există o concurență în zonă? Există persoane consumatoare de cluburi în acea zonă? E imposibil să vinzi de exemplu cărți clasice în Teleorman ori centrale pe lemn în Constanța, tu trebuia să intri pe piață acolo unde cererea este mare.
Unde este clubul tău, în Mamaia dau în centrul vechi al vreunui oraș? Că ăla e locul lor laughing
PS: cu prețul mic nu rezolvi absolut nimic, ba chiar lași impresia de bombă modestă. Prețul și decorul te ajută să atragi clientela, dând aerul de local select. La prețuri de Lidl atragi toți flamanzii pe care nu i-ar vrea nimeni aproape de masa lor.

| Catrice a răspuns:

Aia e, dacă n-ați făcut deschidere oficială cu cântăreți, băutură etc csf.

| gabicoo a răspuns:

Aduci femei goale și un manelist cunoscut!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă știam că tinerii din ziua de azi vânează reducerile dintr-un supermarket deschidem mai bine din ăla dar am vrut ceva mai pe distracție da de unde că dansăm singuri laughing)
Este deja amenajat ca și club cu lumini, pistă de dans, canapele, mese etc nu mă mai risc să schimb ceva că deh toți bani au intrat în amenajarea clubului și în băuturile pe care le avem la vânzare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciun alt club prin zona
Orașul plin de tineri
Prieteni au venit de câteva ori dar cât să și consume și ei
Au distribuit si prieteni noștri
Si tot degeaba
Am avut și dj bun
Data viitoare vrem să luam lăutari cu toate ca e club de noapte nu local/bar pentru lăutari

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Alegeți câte o temă pentru fiecare petrecere, și promovați-o intens.
Distribuiți pe Facebook numele formației care va cânta, și lăsați eventual un număr de telefon pentru rezervări.
Prezentați și oferte pentru petreceri private, cum ar fi banchete școlare (când va fi cazul), majorate și zile de naștere.
De Halloween, Crăciun, Revelion, Valentine's, Dragobete și 8 martie, neapărat petreceri tematice.
În primul weekend de după începerea anului școlar, puteți face "back to school party". Trebuie să fiți mereu activi, nu doar să postați o adresă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulțumesc pentru raspunsuri

| Cksihja a răspuns:

Întreabă-te de ce ar veni oamenii în clubul tău, cel mai bine ar fi să-l combini cu un mic restaurant sau o pizzerie, restaurant ziua club noaptea. Sunt mulți oameni care au făcut acest compromis pentru ași menține afacerea. Și ai nevoie și de petrecerea de deschidere ca să știe lumea.

| Ava1231 a răspuns:

Na ghinion

| Ava1231 a răspuns:

Fa l supermarket

| Ava1231 a răspuns:

La supermarket cu preturi mici vine lumea

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Intotdeauna am avut mare respect pentru toti aceea care au deschis cluburi selecte care au ori program non-stop ori numai de gen NiGHT-CLUB. - Pentru --> AdinaValentina1208 - publicitatea in cluburile de noapte se face ca sa ai clienti in stilul cluburilor de noapte gen Tailanda, Vietnam, Korea-de-Sud, Indonezia si Filipine - astia sunt experti in asa ceva - cunosc trukurile lor fiindca cu cativa ani in urma am fost pe acolo prin zonele lor. Ti-am dat add aici si iti pot spune in PM pe privat ce sa faci - nu scriu aici in public - unii de pe aici sunt lakei doar pe ciufulit informatii dea moca.

| Yparisa a răspuns:

Bună, sunt marketer big grin pot să te ajut.
Poți să-mi trimiți în privat paginile de social media ca să arunc un ochi?

| ianis1232222 a răspuns:

Tiktok promoveaza-l foarte mult acolo poate vei reusi