| 1emanuelaemanuela1 a întrebat:

vreau sa devin ghid turistic si nu prea stiu ce trebuie sa fac, citeam pe internet ca trebuie sa urmez un curs..pentru ce este? ce trebuie sa stiu ca sa devin ghid? la istorie..trebuie sa stiu tot sau istoria obiectivelor turistice? la geografie? si mai ce? sunt in clasa a 10 si vreau sa incep sa invat bine la aceste obiecte..va rog explicati-mi in detaliu.

1 răspuns:
| Cristina1412 a răspuns:

Buna. Depinde la ce profil esti, daca iti doresti cu adevarat te poti muta la profilul turism, daca nu ai cum incearca sa inveti bine la geografie si limbile straine si urmeaza o facultate de geografie sau cel mai bine, de turism. Sper ca ti-am fost de ajutor.