| sama1 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar ceva de pe internet din strainatate, si am nevoie de un card.ce card ar trebui sa-mi fac? trebuie sa platesc in fiecare luna deoarece am un cont activ?

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Incearca Visa/Visa Electron sau Master Card (ele sunt acceptate cam peste tot in lume), daca esti elev/student aveau cei de la ING Bank carduri fara comisioane lunare/anuale, il faci in lei si se face automat conversia in momentul platii.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de un card de debit in moneda in care trebuie sa faci plata - euro, dolari SUA, lire sterline, etc.
Pentru administrarea contului de card se plateste un comision lunar, fiecare banca are propriile comisioane.