| DenMarOFFICIAL111 a întrebat:

Buna ziua. Am 14 ani si nu stiu cum sa incep. Am mai incercat sa fac bani online dar nu am reusit. Ma gandesc sa incep dropshipping si sa fac si muzica. Tata este tamplar si stiu sa fac orice mobila de la 0. Ideea este ca vreau sa fac rost de bani sa incep afacerea. Ce idei aveti? Si aveti si alte metode de facut bani on line?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii despre dropshipping?
sunt dispusi ai tai sa deschida o firma si sa raspunda pentru ea pentru asa ceva?

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu consider ca ar merita sa te implici in meseria tatalui tau, mai ales daca stii deja atat de multe. Sa faci ceva in online e greu, mai ales in domeniul muzicii sau alte cele, fiindca toti se inhama la asta. Insa sa faci mobilier pe comanda e foarte frumos, ba chiar s-a vazut o crestere in ultimii ani si aveti nevoie doar de promovare ca lucrurile sa mearga extrem de bine. Te poti ocupa de afacerea tatalui tau in ce priveste promovarea pe social media si sa vezi de acolo ce ti-ai dori sa faci mai departe.

| VoidEternal a răspuns:

Lasă droshippingul și concentreaza-te pe tâmplărie. Un meșter priceput o să aibă tot timpul căutare atâta timp cât știe și sa-si vândă marfa. Ai 14 ani, deocamdată înveți și te perfecționezi. O sa vina și timpul pentru a face bani.

| UserRo10 a răspuns:

Prima si prima data asteapta macar sa faci 16 ani sau 18. Invata invata invata si intreseaza-te despre ce e nou si ce se cauta online. Fara un srl nu reusesti nimic si asta fie inseamna sa il faci pe numele tatalui fie sa fii major

| DeMicUnCălător a răspuns:

Online este prezentul și viitorul.
Fi inovativ și vei reuși mai mult decăt ai visat vreodată.
Incadrează-te in LEGALITATE. E singurul mod să trăiești liber, mult și fericit.

Răspuns utilizator avertizat
| utilizatortpu67 a răspuns:

Nu stiu sa iti raspund insa te sfatuiesc sa ai grija, multe lucruri de acest gen sunt false

| onlyonelolz a răspuns:

M-a faci sa râd, am făcut cont numai sa-ți răspund, sunt in clasă, mai controlez si eu TPU cand nu am ce face.

Am fost în locul tău ceva timp in urma, făcuserăm drop-shopping la 13 ani, un pic de succes, deși sincer, dacă intrebi pe TPU si nu ai reușit deja, nu cred ca ai ce trebuie sa bați competiția (pentru moment cel puțin).

Un lucru, un skill set valorează mult, desigur trebuie să gândești in larg totuși si să fii deschis la oportunități.

Despre muzica e skill set-ul meu, fac de 3 ani, si am 15 ani, daca vorbim de phonk ma cunoști, nu numai pentru piesa mea dar pentru drama in comunitate zilele astea?

Cu toate acestea dacă chiar ai talent in muzica poți face milione, in dropshipping trebuie sa înveți bine sa te descurci iar pentru altceva orice skill set poate să-ți aduca bani dar trebuie sa fii expert!