| robyOBY97 a întrebat:

Am 14 ani. si vreau sa imi deschid o afacere. sa produc bani... deoarece parinti mei nu ai foarte multi bani si vreau sa imi castig bani singur. Ma ajutati va rog ... M-am gandit sa fac cu telefoane. dar nusstiu cum sa incep. Multumes. vreau cat mai multe idei. Funda!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti sa-ti deschizi o afacere pentru ca esti mic si ai nevoie de bani cand vei face acea afacere de care zici tu.

| boobo94 a răspuns:

Lasa-mi un mesaj te rog si discutam mai multe

| Rockart a răspuns:

Nu ai vârsta şi studiile necesare.

| Khnum a răspuns:

Nu prea ai cum sa iti deschizi o afacere. Daca excelezi in ceva la scoala, incearca sa dai meditatii sau plimba cainii vecinilor.thinking

| Alecz_Alexandru_1992 a răspuns:

La varsta ta nu ai cum sa iti faci o afacere iar cu vanzarea telefoanelor pe la colturi de strada nu ti-as sugera

| ArtaEducatiei a răspuns:

Buna. Poti sa iti faci afacere daca ai 14 ani? Sau o faci pe numele parintilor? Te intreb pentru ca nu stiu exact cum sta treaba.

Nu stiu ce sa spun despre telefoane, iti trebuie bani sa incepi, spatiu daca vrei cu locatie, marfa, si nu stiu cine ar colabora cu o persoana de 14 ani...

Te-ai gandit sa te axezi pe o afacere online? Fenomenul asta a luat amploare in Romania in ultima perioada. Acolo nu iti verifica nimeni varsta, esti apreciat daca oferi valoare.

Tie ce iti place sa faci? Ce te pasioneaza? Ce este acel ceva pe care l-ai face daca ai avea o multime de bani si nu ai fi nevoit sa muncesti? Secretul consta in a-ti urma pasiunea, pentru ca in acest fel nu risti sa iti pierzi motivatia si sa te lasi pagubas.

Daca afli raspunsul la aceste intrebari, poti sa iti faci un site in domeniul respectiv, investitia este mica, cativa dolari hosting si cativa dolari domeniul (.com,.ro). Poti sa scrii articole de calitate si in timp sa iti creezi propriul produs pe care sa il vinzi pe site.

Este ceva de munca daca ti-l faci singur, dar pana si eu am reusit, si nu aveam habar de partea tehnica. Mi-am facut un site de dezvoltare personala www.arateducatiei.com, unde scriu articole si ofer ajutor oamenilor. Imi doresc sa scot o carte si sa o vand pe site. Sa stii ca orice afacere ai incepe, nu poti scoate bani peste noapte, e nevoie de munca asidua pentru a vedea rezultatele in timp!

Ia in calcul si varianta asta, gandeste-te bine ce ti-ar aduce satisfactie spirituala dar si materiala :)

Spor la treaba!

| daniela96d a răspuns:

E foarte simplu eu iti recomand acest site: http://MixFaq.com? ref=1143120 iti petreci doar 10 minute pe zi si castigi 1200$ pe luna. Mai multe detalii daca vrei id: daniela_96d@yahoo.com

| Joanna12 a răspuns:

Pai...stiu pe cineva care a castigat o gramada de bani la varsta pe care o ai si tu.A inceput prin a face un joc.Acum jocul este foarte popular si are jucatori din aproape toate tarile.