| Mr97ScZ a întrebat:

Salut.Am 16 ani, sunt baiat si vreau sa incep o afacere din care sa pot face bani si sa fie si legal.As dori sa ma ajutati cu niste idei de afaceri, dar fara blog-uri sau AVON.Sunt dispus sa muncesc cat e nevoie, doar sa imi pot strange bani mei si sa nu le mai cer parintilor pentru ca nu mai sunt mic. Vreau sa ma descurc singur.
FUNDA pentru idei bune.

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut

Ce-au mai tabarat rechinii pe tine, mai baiete. laughing
E greu sa incepi o "afacere", mai ales la varsta ta.
Daca esti iute de picior, iti recomand ceva cu livrari la domiciliu. Pizzerie, sau mai sunt magazine care fac asta.
Si daca te pricepi, iti ies bani frumosi, pe langa plata normala.winking

Cu stima,
Neo

10 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Esti prea mic, vezi de scoala si asa iti oferi o sansa in plus sa iti gasesti ceva de lucru. Sunt o gramada de someri cu facultate...

| suffarstar a răspuns:

Poti incerca pay to click.Ai nevoie de rabdare, dar dupa vreo doua luni incepi sa faci banuti.Eu fac momentan cate 50 de centi pe zi.Dar cu banii pe care-i fac imi cumpar referali, adica niste "roboti" care dau clickuri pentru tine. Daca perseverzi ajungi si faci si cate 5 dolari pe zi, dar trebuie sa muncesti si sa te tii de treaba.www.probux.com
daca intampini dificultati : yo_abelbejan2011

| SheWasHere a răspuns:

Buna seara.
Eu iti propun sa te inscrii ca reprezentant la o firma asemanatoare Avon/Oriflame, care are insa un raport mai bun al calitatii/pretului produselor cat si un discount profitabil pentru reprezentant. Nu ai multe de facut, ba chiar va fi o placere sa te ocupi de o forma de marketing inedita, si iti va deveni, de ce nu, hobby.
Contazteaza-ma la adresa de email anamariadima_amd@yahoo.com
O seara linistita!

| Vladone80 a răspuns:

Cauta o idee de afacere pe blog-ul Enciclopedia Afacerilor!

| demilovato92fan a răspuns:

Eu folosesc Clixsense. Axeaza-te pe unu maxim 2 ptc-uri si daca stii cum sa le promovezi si sa aduci referali o sa ai mult de castigat. Eu am facut anul trecut putin peste 100 de euro doar cu clixsense si mi-au prins foarte bine. Nu am investit nimic. Am lucrat cu clixsense pentru ca au forum cu dovezi de plata si binenteles ca mi-am si primit banii. La Clixsense fac bani si din task-uri si din jocul clixgrid. Cel mai mult imi place ce nu poti inchiria referali. castigi de la tot ce ai inscris sub tine. Click aici pentru detalii si inscriere: http://cumfacbanipenetacasa.blogspot.ro/......-aleg.html Succes la click-uri

| anonymosul a răspuns:

Iti recomand sa inveti HTML, CSS si JavaScript...
Free lancer este cel mai bun job..esti proprul tau sef, ai profit mare si lucrezi de acasa
eu sunt web designer si folosesc http://themeforest.net/ pentru a le vinde...an o sursa constanta de bani iar template-urile se pot vinde de o suta de ori...
succes!

| george74 a răspuns:

Cum e cu sif4 asta? Ca nu inteleg ce trebuie facut. Sunt inscris de vreo saptamana pe el, dar nu il inteleg. Adica ce trebuie sa faci? happy

| george74 a răspuns:

Id meu corneliugeorge

| axell890 a răspuns:

Alaturate gratuit liderului mondial Clixsense care te plateste pentru fiecare reclama vizionata.Acceseaza ghidul & http://roclick.blogspot.ro/p/blog-page_31.html
& incepatorului Clixsense si afla care sunt metodele de a castiga bani cu ajutorul acestuia.

| Mihai_Liviu_1989 a răspuns:

RaspunDaca vrei sa faci bani uite aici un site romanesc PTC (paid to click) care te plateste in RON. http://www.smart-click.ro/inv-xytte4OoKKiusul tau aici...