| SeNyS a întrebat:

am 20 de ani,iar pana la varsta asta nu am lucrat nicaieri,fac scoala postliceala de farmacie, fac practica..stiu ca ar trebui sa am un loc de munca,deja am o varsta,dar nu.mi place nimic,vreau sa lucrez in farmacie insa nu gasesc nicaieri, ce e de facut?sad

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Presupun ca-ti place sa mananci, sa te imbraci, sa iesi cu prietenii. Intr-un cuvant: sa fii independenta financiar. Din pacate, nu intotdeauna reusim, din prima, sa facem exact ce ne place.
Gaseste-ti un loc de munca, oricare, pentru a-ti asigura independenta si, intre timp, cauta un serviciu care sa-ti si placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste-ti orice loc de munca. La farmacie te vor accepta dupa ce termini si vei avea sanse mai mari daca ai lucrat undeva (oriunde). Astfel, te si calesti pentru orice conditii. Si trebuie sa o faci, viata nu este numai cum vrem noi. Sau, tocmai pentru ca fiecare vrea altceva, ceilalti sint nemultumiti.

| karsivan a răspuns:

Crezi ca toti muncim ce ne place sau muncim de placere? esti naiv sau ce?

| fany22 a răspuns:

Buna! Daca vrei sa incerci cel mai tare business online-iLA(iLivingApp.)
http://www.youtube.com/watch?v=tiQ1B6mNhMA
pentru detalii ID.mess.fn22_2005.
Toate cele bune.