| Alex22929 a întrebat:

Bună ziua! Am 20 de ani și as dori să scot din bancă. Poți scoate după 3 luni de vechime la munca o suma de bani? Mulțumesc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imprumuturile se dadeau din ce mai auzisem si eu dupa un an in munca si cel putin 3 luni vechime la actualul angajator, dar asta variaza de la banca la banca.
Alta conditie ar fi sa ai contract de munca pe perioada nedeterminata.
Cu toate astea bancile fac mai multe studii asupra situatiei tale financiare si cauta sa gaseasca la tine un maxim de incredere ca iti pot acorda imprumutul si ca iti poti plati ratele fara probleme.