| Cristina018 a întrebat:

Bună ziua. Va rog sa ma ajutați cu un răspuns. Sunt angajata de 3 luni de zile cu carte de munca. Și as dori sa fac un împrumut la banca cu suma de 5.000 lei. Aveți idee cât aș plăti pe luna dacă salariul meu net este de 2.000 lei? Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dobanzile la creditele de nevoi personale sunt imense in acesta perioada peste 10%. Daca faci un credit de 5000 pe maximul de 5 ani vei plati pe luna undeva la 100-110 lei si vei da bancii cam 6000-6400 lei inapoi.

aproape fiecare banca are pe site un calculator de credite, calculeaza cu incredere.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand aveam 25 de ani si 12 luni de contract de munca, am vrut sa imprumut aceeasi suma de la BT, si m-au refuzat laughing
Mi-a explicat angajatul de acolo ca ar fi trebuit sa am 28 de ani sau sa fiu casatorit, ca sa mi se poata acorda credit. Incercase la mai multe societati, nu ma incadram la nici una.
Am facut intr-un final creditul, pe numele mamei. Nu mai retin cat era rata, dar a fost pe 18 luni, si am achitat in total 5400 de lei.