| MariaSilviaMrejeru123 a întrebat:

Buna ziua, am card la raiffeisen si am facut o plata online de 10 lei pe o pagina, acum cateva zile, iar astazi mi-au extras din cont 70 lei fara autorizatia mea. Ce trebuie sa fac in acest sens? Mai poate lua de pe cont bani? Tot la fel, iar banca nu o pot anunta pentru ca este in weekend! Va rog raspuns!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ti a luat banca comision sau taxa de administrare card, aceste lucruri le vei afla luni, mergi la ei luni dimineata ei au program de la 9-17, si intreaba le pe fetele alea, sa iti zica ele ce s-a intamplat de ce ti a fost retrasa suma aceea din cont.

| Violleta2022 a răspuns:

Banca poate fii anuntata la orice ora din zi si noapte, deoarece exista telefon de urgenta.
Dar nu-i cazul sa te sperii, ca poti merge luni la banca sau suna telefonic, sa se opreasca plata catre acea companie unde ai subscris, sa se investigheze suma de 70 lei, retrasa fara autorizarea ta.