| slazzer a întrebat:

Dau funda la un raspuns concret! Daca imi fac cont bancar cu card in lei la ce banca pot verifica online cardul? La raiffeisen? Si daca imi fac cont in lei la raiffeisen pot sa imi fac si un cont in euro cu card la aceeasi banca? mersi mult

5 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Banca "Citi" este o opţiune bună, au un site excelent, dar trebuie să mergi personal la bancă să discuţi toate aceste detalii.

| Reiki a răspuns:

Iti poti verifica cardul la banca in cadrul careia l-ai facut/eliberat prin Internet Banking. Evident, trebuie sa mergi la ghiseul bancii respective sa soliciti deschiderea unui asemenea cont, ei iti vor elibera un Token - instrument cu ajutorul caruia poti folosi Internet bankingul - si iti vor explica ce si cum. Evident ca poti sa-ti faci conturi si in lei si in valuta.

| slazzer explică (pentru Reiki):

La Reiffeisen se poate treaba asta? Cam cat costa intretinerea contului si ce comision imi ia cand scot sau transfer bani? daca cumpa sti?

| Reiki a răspuns (pentru slazzer):

La orice banca se poate acest lucru. Acum, depinde de fiecare banca in parte ce comisioane au pentru intretinerea contului. In cazul in care transferi bani dintr-un cont in altul - indiferent ca sunt lei sau valuta - comisionul este zero cu conditia sa fie conturi apartinand aceleiasi banci. Daca sunt conturi apartinand unor banci diferite atunci automat se percepe comision, dar si asta depinde de fiecare banca in parte. Daca scoti bani de pe card la un ATM apartinand bancii care ti-a eliberat cardul comisionul este zero.

| ioachimb a răspuns:

Poti verifica conturile on line, la Raiffeisen Bank contra unui cost de 3, 7 ron pe luna, la cel mai cont. Daca esti student pana in 26 ani, i-ti poti face cont de student cu on line inclus, ma poti contacta la : ioachimbucurescu@yahoo.com pentru mai multe detalii.