| Alphahkbg a întrebat:

Bună ziua, am nevoie de suma de 3000 de lei și voiam să întreb dacă poți face face împrumut sau credit de nevoi personale cu buletinul provizoriu. Și dacă da, unde?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, de la orice banca, daca indeplinesti conditia de perioada cu venit (salariu sau alt venit cu caracter de continuitate).
Vezi pe finzoom.ro care banca este mai convenabila, respectiv cea cu DAE cea mai mica.

| Alphahkbg explică (pentru Ioandelasal):

Cu buletin provizoriu nu prea acceptă băncile happy

| niculita4tpu a răspuns:

De la IFN-uri, in general. Dar compara bine ofertele, nu te arunca cu capul inainte. Comparatorul de aici www.creditcubuletinul.ro pare actualizat la zi. Succes si calculeaza-ti bine rata lunara pe care poti s-o platesti!