| swampy a întrebat:

Buna ziua am o dilemma care cere sfatu vostru.
Aseara fiind ziua la un tovaras am fost prin parc la noi in sat si peste 10 minute apare politia comunitare si ne zice haideti la sectie ca ati rupt nu stiu ce prin parc.e vreo doua cosuri rupte, cateva becuri si veceul... dar problema e ca nu am rupt nimic noi. ci doar ne bucuram de leagane laughing si imi zicea ca cica near fi vazut acu cateva zile ca am rupt noi si ca ar avea dovezi si apoi ne-a luat la sectie si ne-a luat datele si cica daca se mai rupe ceva pe acolo de acum in colo o sa luam cate o amenda de 20 milioane. Care e sfatu vostru? as putea sa fac ceva sa scap de problema asta? va dau funda si tot ce vreti pls >

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca nu exista martori si nu v-au pus sa dati declaratii din care sa reiese ca recunoasteti distrugerea vreunor bunuri,stati linistiti.E o metoda a politiei de a va impresiona ca sa se asigure ca cel putin din partea voastra nu se v-or comite distrugeri.E o procedura psihologica,prin care,amenintandu-te cu masuri in eventualitatea comiterii unei fapte, cei amenintati se v-or feri sa comita acea fapta. Daca v-ar introduce datele personale intr-o evidenta, fara sa existe o acuzatie, ar comite un abuz.Dar au vrut numai sa va sperie, ca sa nu distrugeti voi.Stati linistiti si fiti cuminti(in limita posibilitatilor).Pa.

2 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Spune-le parintilor. [daca nu stiu]. Ei te pot ajuta mereu happy
Bafta!

| dany2696 a răspuns:

Incearca sa discuti cu parintii...si daca nu ai rupt tu e ok nu trebuie sa iti faci griji. funda