| irinel171 a întrebat:

Buna eu fac naveta cu trenul de la mine de acasa la oras si invers sunt elev in liceu aseara am avut o problema eram cu 3 prieteni si radeam in tren dar un mos l-a sunat pe nas si a venit si ne-a luat datele din buletin si din abonament vroia sa ne puna sa semnam ceva dar pana sa ajungem la mine acasa a plecat in alt vagon si noi am coborat. Intrebarea mea este daca poate sa ne trimita vreo amenda sau ceva deoarece a vazut niste cotiere rupte si a spus ca noi le-am rupt si ca vrea sa ne dea amenda dar nu nea mai dat, dar putem sa ne trezim cu vreo amenda ceva acasa?

4 răspunsuri:
| CannbalCorpse a răspuns:

Daca va luat datele din buletin si e al naibii poate! Daca nu v.a luat datele nu poate.
Ai grija sa nu te mai vada in tren

| oOSaritaOo a răspuns:

S-ar putea, dar totuşi trebuie să dovedească că voi le-aţi rupt. Şi nu prea are cum. tongue

Răspuns utilizator avertizat
| AndutzzaAnduu a răspuns:

Trebuie sa dovedeasca ca voi le-ati rupt.