| Dragomir_Mihai_1998 a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare! Am trimis azi o suma de bani din Germania în România pe același nume de doua ori, persoana aceea poate ridica doar o singura data bani?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta numai banca stie, trebuie sa i ei legatura cu banca unde ai facut transferul si sa i intrebi, adica banca din Romania la care ai trimis bani.

| mi25 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Aici nu-i vorba de banca. La banca se face transferul asa cum s-a comandat, banca nu poate sa intervina.

| mihai69 a răspuns:

Poate; dar dacă are două trimiteri, da ce s-ar limita să ridice doar una?!?

| mi25 a răspuns:

Da poate, sa ridice doar o singura trimitere, cealalta trimitere urmand a fi returnata dupa o anumita perioada - de regula 10 zile. Poate si mai repede, daca destinatarul o refuza.