| Girlinred a întrebat:

Am o intrebare legata de o firma nou infiintata. Azi mi-au iesit de la Registrul Comertului actele. Din cate stiam, urmatorul pas era sa mergi la finante pentru a obtine CIF-ul. Prietena mea spune ca nu mai trebuie mers la finante mai nou ca pe Certificatul de la registru scrie CUI (cod unic id) si o sa il folosesc pe acela. E cineva mai experimentat care sa-mi zica ce ar trebui sa fac dupa ce am ridicat actele de la registru? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| madab92 a răspuns:

Dupa ce ai ridicat actele de la registru si incepi sa incasezi pe firma, sa facturezi, trebuie sa iti cauti contabil care te va invata exact ce trebuie facut.