| Ella86 a întrebat:

Bună ziua. Am o problemă cu,contul PayPal. Nu primesc mesajul cu, codul de 6cifre pentru a mă putea conecta. Menționez că numărul de telefon este activ și până aseară am primit sms cu acel cod de 6cifre. Astăzi nu l-am mai primit. Acum mi-au și blocat temporar contul. Știe cineva ce aș putea face? Mulțumesc anticipat pentru eventuale răspunsuri

2 răspunsuri:
| CCamelia a răspuns:

Din câte știu câteodată se mai blochează linea și da acea eroare ca contul a fost blocat sau nu va ajunge codul de cifre prin SMS. Încercați să dezinstalati aplicația și să o reinstalați și urmăriți să nu vă vină mesaj gen :"acces cu SMS sau cu App". Am dat un răspuns neprofesional dar așa mi am rezolvat eu situația pentru care ați cerut consiliere. Sper să vă fie de ajutor. Repet nu este un caz izolat mie mi s-a întâmplat de nenumărate ori. Seară bună!

| Ella86 explică (pentru CCamelia):

Mulțumesc mult pentru răspunsul dat. Am să încerc și ce mi-ați sugerat dumneavoastră. Sper să rezolv. Multă sănătate