| Guerita29 a întrebat:

Bună ziua, am o problema, nu găsesc pe ambalajul de la sticla data de expirare a berii Guineess, aveți idee unde este inscripționat?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bea si tu ceva mai ieftin, că aia nu expiră, că se cumpără.
Ce vrei tu este 29 de lei litrul.

| Simpatic a răspuns:

Daca pe eticheta de pe sticla nu este, vezi daca este la baza ei, acolo la fundul sticlei, partea care o poti roti.
Nu stiu cum e Guiness ca nu am mai consumat de multa vreme, singura bere neagra pe care o consum este Silva.
Cu siguranta ea este trecuta undeva pe eticheta

Nu mi-as face griji daca e luata de la un supermarket ca ea chiar ar fi expirata, pe langa asta berea sau iaurtul expirat de exemplu nu creaza probleme mai deloc, daca ne raportam la oua expirate de exemplu care sunt extrem de periculoase.

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Pe capac.