| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat. Eu sunt in alta tara si am nevoie de un imprumut ca sa pot sa ajung inapoi in Romania si sa ma mut acolo. Nici loc de munca nu am. Unde as putea face imprumutul. Precizez ca este o suma mare de bani pe care vreau sa o imprumut. Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ca sa ajungi inapoi in tara, poti apela pentru ajutor la ambasada sau la un consulat din apropierea ta.

Imprumut, mai ales "suma mare" nu vei putea obtine de nicaieri, eventual vreo persoana care sa te ajuta voluntar.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si in țara in care esti nu faci nimic? Nu muncesti nimic? Ce faci esti elev student ce esti, ce sumă ai nevoie si pentru ce.

| Anonimus1358 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

In Portugalia, muncesc pe foarte putini bani si vreau sa ma mut inapoi in Romania, nici bani de drum nu am dar sa imi mai caut si chirie si toate necesitatile, Nu stiu cat sa fie suma, 5000 sau 6000 de euro

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut nicaieri. nu iti da nimeni bani fara sa ai un loc de munca

| johnnny123 a răspuns:

Pe scurt, nicăieri.

Cine ar împrumuta o sumă mare de bani unui om fără venituri care vrea să se mute în altă țară?

| venividivici2017 a răspuns:

Apuca-te de videochat, singura solutie, dar s-ar putea sa ai iar nevoie de un imprumut pentru schimbare de sex.

| Butin a răspuns:

Daca ai ceva imobil sau teren te ajuta camatarii

| FlaviaJackson a răspuns:

La banca
dupa o sa platesti rate