| stefstefansteff123 a întrebat:

Sall TPU, marti fac 18 ani si vreau sa imi fac un majorat dar nu am bani,eu ma gandeam ca miercuri sa fac un imprumut bancar ca sa pot face la un restaurant cat de cat ok, as vrea acum sa va intreb unde as putea sa gasesc o banca care poate sa imi dea un imprumut in care pot plati pe luna o suma de bani pana ajung la suma stabilita de ei apoi sa nu mai platesc nimic (nu prea am experiența) va ascult sfaturile

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai venituri (salariu sau alt venit) nu poti obtine imprumut bancar.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai parinti sa le ceri lor? Banca nu iti da imprumut daca nu dovedesti ca ai venit. Adica daca lucrezi.Si e clar ca nu lucrezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu daca nu ai niciun venit nu iti da nimeni credit. Si daca iei un imprumut nu vei plati doar suma imprumutata ci si dobanda.

| CPAElites a răspuns:

Tu nu ai bani si vrei sa te imprumuti la banca pentru un **** de "majorat"?
Daca nu poti platii datoria?

| DeathOfDreams a răspuns:

De ce să împrumuți atâția bani, gen pentru un restaurant. E destul de scump.
... Când poți să inchiriezi o cabană?
Atmosfera ar fi mult mai plăcută și ar fi mult mai distractiv.

| gabriel87000 a răspuns:

Banca nu-ti da bani daca nu ai un venit stabil ma refer un loc de munca.fa un imprumut de la ai tai sau de la neamuri mai degraba si te asteapta

| Blackrose4 a răspuns:

Bună!
Tu nu ai cum să faci un împrumut bancar dacă nu ai venit/servici. Părinții tăi sau alte rude care au venituri ți-ar putea face împrumutul, dar sfatul meu este să nu faci acest lucru. Banca ia şi dobândă, din câte ştiu eu, şi ajungi să plăteşti mai mult decât scoți. Pentru un majorat să faci asta? Nu se merită!