| ANONIMFRATE37399 a întrebat:

Bună ziua, am și eu o întrebare, am card la Banca Transilvania, mi-am făcut card tot frumos și data de activare a fost până în 26, iar eu am mers și l-am activat în 28 și nu mai mi-a apărut sa bag pinul pe care îl vreau, trebuie să mă duc înăuntru sa îmi schimbe pinul sau s-a pus automat?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bagi pinul care ti s-a dat de la banca, pe acea foaie separat de card.

| ANONIMFRATE37399 explică (pentru darrio2007):

La BT te lasă să îți pui tu pin-ul pe care îl vrei și mie chestia e că nu mi-a apărut sa selectez pin-ul

| NunuNini a răspuns:

Ai primit prin sms n cod de activare. Te-ai dus dupa expirarea sa. Cum ai activat cardul? Ai facut operatiuni cu cardul? Ce pin ai introdus?
Incearca la bancomat "schimbare pin". Cel vechi fiind codul dat de ei. Daca nu merge, cardul nu e activat si trebuie sa mergi la ghiseu sa rezolvi problema.

| ZyRRe a răspuns:

Mergi la un bancomat si verifica. Selecteaza schimbare pin si vezi daca atunci cand bagi pinul actual e cel corect. Daca nu este, te duci la ghiseu.

| ANONIMFRATE37399 explică (pentru ZyRRe):

Pai da dar eu nu am băgat nici un pin, că nu mai mi-a dat opțiunea să bag pin ul pe care îl vreau

| ZyRRe a răspuns (pentru ANONIMFRATE37399):

Mergi direct la ghiseu.