| bloondu a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cunoscatori.Am de vanzare o masina dar tatal meu detine cartea masinii si nu vrea sa imi dea aceasta carte pentru a vinde masina.Imi puteti spune daca pot vinde masina fara cartea masinii? Imi puteti spune ce acte imi trebuie pentru a vinde masina? Va rog numai cei care stiti despre ce este vorba sa raspunda.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Un1kuL a răspuns:

Pai da ai putea sa o vinzi dar intr-un mod e cam ilegal.te duci si faci un act de vanzare cumparare, iar daca poti imitata sematura proprietarului(asta in cazul in care tatal tau e proprietarul)e destul de ok.dar mai grav e ca tatal tau poate sa dea masina furata si iese o incalceala mare. sfatul meu e sa il convingi pe tatal tau sa iti dea cartea masinii sau sa o iei fara sa stie.nah acum vezi si tu cum faci.eu nu vreau sa te fac sa faci un lucru pe care ai sa il regreti mai tarziu. funda?