| Gabossu a întrebat:

Buna ziua, as dori sa stiu daca pot presta activitati de ridesharing cu masina personala pe o firma cu care as incheia un contract de comodat. Multumesc.

1 răspuns:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Salut. Incearca online pe site-ul blablacar.ro Gasesti cateva site-uri care contin diverse informatii, scriind blabla car in motorul de cautare Google.

Sau poti apela la firmele BOLT si Uber. Si acestea ofera servicii de transport clienti.

Inainte de a incheia un contract cu aceste firme (sau cu alte firme de profil), este o idee buna sa citesti termenii si conditiile care apar pe site. Si daca exista vreo clauza care nu iti place, sa o aduci in discutie inainte de a semna contractul.