| AfloareiRazvan a întrebat:

Pot face contract/contracte de comodat pentru mai multe persoane? As dori ca mai multe persoane sa foloseasca acel bun. Daca fac contract de comodat, pot sa il mai folosesc, vorbesc si de cazul in care e pe firma.
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Comodatul este un imprumut de folosinta gratuit. Daca bunul se poate folosi de mai multe persoane atunci poti sa faci contractul cu mai multe.
Daca tu ai dat bunul in comodat nu il mai poti folosi pe durata contractului, exceptie facand cazul ca bunul se poate folosi si de tine in acelasi timp sau cu timp partajat.

| AfloareiRazvan explică (pentru Ioandelasal):

Ma intereseaza in cazul unei societati cand eu ca persoana fizica dau cu contract de comodat, dar vreau sa il mai folosesc si eu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AfloareiRazvan):

Si ti-am raspuns si la aceasta ipoteza, mai reciteste sfarsitul raspunsului.