| Teodor321111111111 a întrebat:

Buna ziua.as vrea sa fac un imprumut la banca.dar as vrea pe cineva care sa ma reprezinte sa stie sa puna intrebarile corespunzatoare.un om cu studii.prezentabil care stie ce vorbeste. unde pot sa gasesc o asemenea persoana si cum se numește genul de prestatie..multumesc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia ți un avocat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Avocat. Consultant financiar.

| siriusblack98 a răspuns:

Ce vrei tu se numeste avocat...dar chiar ai nevoie de asa ceva pentru a face un imprumut bancar? Gasesti si pe net raspunsuri in functie de ce imprumut ai nevoie sa faci + ca reprezentatul bancar de regula e o persoana amabila care iti da toate detaliile care te intereseaza si iti raspunde la intrebari. Avocatii au niste tarife cam usturatoare sa stii, mai ales daca observa ca esti un om simplu care habar nu are de mersul lucrurilor in general. Inteleg sa te consulti cu un avocat cand vrei sa faci un imprumut mare pe firma, nu vrei neaparat ca toti banii sa fie folositi pentru entitatea juridica si nu stii cum sa justifici dar asa pe persoana fizica n are rost.

| Anonimul151 a răspuns:

Avocat. Poate și notarii - dar notarii nu știu daca se ocupa cu asta. Dar te poți interesa.

Dar 100% avocații. E cel mai recomandat.

| Tputpu35 a răspuns:

Cel mai bine vorbesti cu un avocat, cred ca te va ajuta sigur