| Anaa939839393 a întrebat:

Am o cartela Telekom dar din aia verde, veche si as vrea sa mi-o schimb in cartela din aia noua, mov si care se poate detasa in asa fel incat sa o fac micro sim, nano sim....Atunci cand ajung la magazinul Telekom sa mi-o schimb,cica imi va pune niste intrebari, de genul cine este cea mai apelata persoana, este adevarat? Daca este adevarat care sunt intrebarile care o sa mi se puna, persoana pe care am intrebat-o nu mai tine minte? Multumesc!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este cartela pentru abonament, atunci trebuie sa dovedesti ca esti titularul abonamentului /cartelei.
Dovada se face de titularul abonamentului cu cartea de identitate.

Daca este cartela reincarcabila, atunci unul din dovezile ca, cartela este intr-adevar a ta, poate fi "care este numarul cel mai des format de tine". Daca spui cel mai des apelat numar, atunci mai mult ca sigur esti proprietarul cartelei.

| Intruder19 a răspuns:

Ii dai cartela, iti cere un buletin si asta e tot. Nu sta sa faca nimeni ancheta.

| DenisIonut01 a răspuns:

Daca e prepay ti se cere un buletin si cartela respectiva sa se vada codul de pe ea, daca este abonament va trebui titularul sa fie prezent

| Anaa939839393 explică (pentru DenisIonut01):

E la liber

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Anaa939839393):

Ai nevoie de cartela telefonului ( daca se vad cifrele de pe ea) daca nu atunci ai nevoie si de cardul ala mare unde a venit cartela + buletinul