| Nev3r a întrebat:

As vrea sa stiu ce ar trebui pentru un Credit pana la 60 de mii de euro in Romania pentru un apartament daca muncesc in Anglia? Muncesc cu contract nedeterminat la firma DHL.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pierzi aproape 2 luni pana te rezolva banca in ro. Nu tie mai usor sa aduni banii din gb si cumperi cu banii jos sau plata la dezvoltator

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la bancă si intreaba i pe ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Situatia este complicata, fiindca creditul il vrei in Romania si tu muncesti in Anglia.
Intra intr-o banca si intreaba!

| sierra1 a răspuns:

Cinstit: in situația expusă, NU primești credit.

"ce ar trebui pentru un Credit pana la 60 de mii " - un job stabil și bine plătit in țară (o nevastă ar fi un plus)

| Frank51 a răspuns:

Nu stiu daca e posibil, dar teoretic trebuie sa fie. Mergi la banca si faci dosarul, daca nu ti se poate interoga anaful din Anglia trebuie sa mergi tu acolo si sa scoti un extras in care scrie tot venitul tau facut in ultimii ani, de acolo totul e simplu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

O sa ramai dator vandut pentru toata viata ta.

| 9Florin9 a răspuns:

Daca esti cu contract nedefinit e super, mergi la o banca si inrebi despre creditul imobiliar, iti da cateva informatii, pe care le vei urma.