| Ahileee a întrebat:

Salut Grup!
Pot cumpăra un apartament in România in baza unui contract de munca belgian? Menționez ca am contract de munca belgian nedeterminat. Care ar fi pașii? Thanks

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Cred că vrei să întrebi dacă poți obține un credit imobiliar în România în baza unui contract de muncă belgian.

Pasul 1 ar fi să te interesezi direct la bancă. Ei știu cel mai bine condițiile în care acordă credite imobiliare celor care realizează venituri în afara țării.

| Ahileee explică (pentru johnnny123):

Exact, am formulat greșit.

5 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Nu are nici o treabă contractul de muncă cu actul de vânzare-cumpărare a unui apartament. Poți să nici nu ai contract de muncă deloc, nu întreabă notarul de-astea.

| Standt a răspuns:

Cum vrei sa cumperi?
Cu cash, nu te intreaba nimeni daca ai contract de munca. Dar cu el poti dovedi provenienta banilor.
Cu credit? Mergi la o Banca cu adevereinta de la locul de munca si... discuti. Sunt mai multe conditii. Daca iti convin, daca ei te accepta...

| dusmanul86 a răspuns:

Se poate acorda credit cu venituri din afara. Trebuiesc traduse actele. Daca aveti nevoie de ajutor cu accesarea unui credit lasati va rog mesaj in privat.

| RadioEREVAN a răspuns:

De putut poti cumpara si fara contract de munca iti trebuie doar bani. Daca nu ai, si vrei credit bancar vezi la care banca iti convin conditiile.