| Acmrgurl a întrebat:

Astăzi am găsit o plasă cu lucrușoare de copil, pierdută. Cum nu pot afla a cui este, vreau să returnez lucrurile înapoi la magazinul din Mall unde au fost cumpărate (H&M), în schimbul sumei de bani cu care este au fost achiziționate. Întrebarea mea este următoarea. Plata a fost făcută cu cardul de acei oameni. Se restituie banii pe card, înapoi sau ii pot primi și Cash? Am ambele bonuri. Si de la tranzacția cu cardul și de la achiziționarea lucrușoarelor.

Răspuns Câştigător
| Robertandrei4858 a răspuns:

Mergi doar cu bonul de la achizitia lucrusoarelor si se vor restitui numerar

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu stiu ca se cere buletinul pentru asa ceva, deci nu vad cum ai putea sa iei tu banii. Frumos din partea ta ar fi sa intrebi daca pot afla date de contact despre persoana care a facut tranzactia si astfel sa ii restitui hainele cumparate, dar ceea ce vrei tu, mi se pare de-a dreptul urat! Poti sa faci ce ti-am zis sau sa donezi hainele nu sa profiti!

| Acmrgurl explică (pentru Aasdfghj):

De ce sa ai nevoie de buletin? Cumpărăturile le faci arătând buletinul, eventual făcută o copie după el și păstrat în magazin? Nu prea are sens, căci nu îți ia nimeni datele sa știe cine ești, cine a cumpărat lucrul x, dar mulțumesc frumos.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Acmrgurl):

Am facut retur la produse si se cere buletinul. happy

| Speranta12 a răspuns:

Adica vrei sa faci bani de pe urma lor? Huh, ce oribil.

| Acmrgurl explică (pentru Speranta12):

Nu, nu este oribil. Sunt o persoana bună de fel, am avut ocazii când am preferat sa ratez tramvaiul și sa nu ajung la cursuri, dar sa hrănesc un om al străzii. Am găsit portofele cu bani, și cu acte și le-am returnat exact asa cum erau. Am donat pentru case de copii și asa mai departe. Eu, personal, am pierdut multe și nu mi le-a adus nimeni înapoi. Însă, aceasta situație este diferita. Nu prea ai ce sa faci. Dacă as fi avut un act de identitate sau sa fac cumva sa aflu cine a pierdut, cu toată inima. Dar nu prea ai cum. Și dacă ai, este foarte, foarte complicat. Asta este, prezentul pe care ni-l oferă România în momentul de față, a adus foamete, iar eu o sa fiu puțin egoistă de data asta.