| Cezar30 a întrebat:

Buna ziua!
Cum castiga bani companiile mari gen Facebook,Google, Twitch etc. avand in vedere ca lumea se uita/navigheaza pe gratis la ele.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din publicitate, 90% din bani iesi din publicitate. Desi google a cumparat atatea companii incat e un mare investitor deja

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din reclamele de pe site, aplicatii. o gramada de metode

| Cezar30 explică:

Inafara de reclame ca mi se pare cam putin avand in vedere ca se impart banii la toti angajatii...

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru Cezar30):

Sunt din cate am citit un miliard si jumătate de conturi active pai înseamnă enorm.