| Miki_5838 a întrebat:

Ce as putea face pentru a castiga niste bani si mai ales avand in vedere ca am 14 ani worried? Dau funda pentru ideea cea mai buna big grin.

5 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Prea multi bani nu poti sa faci la aceasta varsta deoarece legea nu permite acest lucru, dar in schimb iti poti lua un fel de mini job.
mai exact poti fi reprezentanta unui produs intr-un supermarket.
am vazut chestia asta la mai multi tineri.pana sa faca 18 ani au fost reprezentantii unui produs in diverse supermarketuri.
acum depinde si unde stai. oras sau sat. daca stai in oras mare sau mic...de ce depinde?
pentru ca de ex daca stai in bucuresti, timisoara, arad sau alt oras cu mall-uri... AM ZIS MALL tongue nu spuermarket mai mare...
poti castiga banii mai repede.si anume poti deveni reprezentanta produsului ceva mai repede daca au lipsa pe undeva ceva...
daca nu poti incerca chestiile astea precum avon, oriflame si alte porcarii de genu.si de acolo iasa bani dar trebuie sa comvingi lumea sa cumpere produsele si sa ai grija sa fie seriosi sa nu dai "pe datorie" si sa umblii dupa bani... oricum trebuie sa fi destul de convingatoare pentru a promova produsele cosmetice deoarece nu cred ca vrei salar numai odata tongue ci din contra poti sa vinzi alte produse acelor persoane care au mai cumparat...si sa cauti mereu clienti noi. oriunde ai fi si oriunde te-ai afla.acum nu ma refer ca si la fetele de la un WC public sa le povestesti despre xyz tongue
mult succes!
imi place de tine ca vrei sa faci ceva in tara asta de kkotongue

| valThina a răspuns:

Cred ca in afara de a imparti pliante nu ai avea e face.bv

| Tomitzza a răspuns:

Pai sa faci servicii vecinilor.Asta mi se pare o idee si usoara si, poate, din care sa faci bani.

De ex:sa le faci cumparaturile, sa ii ajuti in gradin, la curatnie, la spalat vase etc

Ar mai fii idee(dar nu stiu daca e mereu eficienta):la ziar sa duci fotografii frum. pentru bani, sau daca desenezi foarte frum.tot asa le duci la ziar si le zici sa le publice si poate iti dau bani.

Sau am mai vazut ca in america(nu stiu daca si la noi)copiii livreaza ziare de dim, si ai putea sa faci si asa bani.

Poti plimba caini(ex:10-15 lei pe 30/60 minute).

Poti(daca sti niste vanzatori cu care sa fii foarte bun/a preten/a) sa ii ajuti la vanzare si sa le spui sa iti dea si tie bani.

Poti sa mai faci(daca mai mergi cu bunicii in piata, cand vand) si tu vanzare.sa vinzi multe produse si la le dai de 4/5 din bani sau ct vrei tu.

Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Angajeaza-te la distribuirea de pliante, acolo se angajeaza cei de varsta ta care vor $$$ laughing, am lucrat si eu cand eram mai mic

| samorez_1494 a răspuns:

Intra in piata forex desigur trebuie sa ai ceva cunostinte si sa pretinzi ca ai 18 big grinwinking