| Robert3344 a întrebat:

Cum poti vinde produse propri legal in piata fara am plati amenzi in caz de controale. De ce acte am nevoie si ce taxe se platesc? Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai o firma sau certificat de producator (pentru cele agricole) de la primaria localitatii de domiciliu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce produse sunt.
Taranii de exemplu, isi scot certificate de producatori, de la primarie (parca).

| Rainmaker a răspuns:

Buna Robert!
Pentru a vinde produse alimentare iti trebuie neaparat un certificat de producator.Produsele nealimentare, cred ca le poti vinde nestingherit intr-un targ de vechituri.