| Lenesul87 a întrebat:

ma intereseaza crearea unui site de anunturi, produse noi si second pentru a promova magazine care nu sunt asa bine dezvoltate pe piata, pe langa crearea acstui site ce costuri mai sunt, se platesc taxe, impozite, spatiu online

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Costurile totale ti se pot ridica peste 10 mii euro pentru infiintare + costurile de stocare, intretinere, salarii, taxe se ridica la tot atat anual. Impozie de profit vei plati doar daca vei realiza profit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce cunostinte ai in domeniu... probabil deloc punand intrebarea asta.

ai nevoie de cineva s-a iti creeze site ul, ai nevoie de un domeniu, ai nevoie de hosting si cel mai important administrarea si SEO.

Sa ajungi s-a ai un site prin care s-a promovezi alte afaceri trebuie s-a fii destul de vizibil si asta se atinge cu multa multa munca de SEO.

legat de taxe si impozite depinde de ce forma de firma iti faci. PFA, SRL, depinde de profit si investitii samd