| Vyo0000 a întrebat:

Poți vinde în piață produse de curățenie și cosmetice? Dacă da poate să îmi spună cineva dacă trebuie sa ai srl sau ce acte ai nevoie?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde le ai, atunci când le vinzi? Dacă le cumperi ca să le revinzi, atunci faci comerț, iar pentru asta ai nevoie să fii înregistrat ca comerciant într-o formă oarecare de comerț.

| dinaprilie a răspuns:

Iti trebuie srl sau pfa. Si ulterior actele specifice: facturi, chitante, nir-uri, casa de marcat etc etc