| sile44 a întrebat:

Bună ziua, dacă o persoana are 19 ani și vechime mai mare de 3 luni în munca nu poate lua un credit pentru nevoi personale?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate obtine un credit daca indeplineste conditiile cerute de banca de la care vrea sa il obtina, fiecare banca are regulament propriu de creditare.
Asa fiind te duci la banca respectiva sau chiar poti incerca la cateva si afli conditiile concrete de creditare, costul creditului si iti pot face o simulare.
Daca mergi la mai multe vei putea si alege cel mai convenabil, respectiv cel cu DAE cea mai mica.

| AlexandrulS a răspuns:

Din cate stiu eu la unele banci se cere vechime de minim 6 luni iar la altele minim 1 an! Dupa cum spune si mai sus in celalalt raspuns, cel mai bine mergi la banca si vezi care este regulamentul lor sau daca nu vrei sa te deplasezi poate primesti aceste informatii prin telefon.