| almaz a întrebat:

daca salariu brut este 3700 roni, cat va fi salariul net? Cine stie cum se calculeaza? Multumesc frumos de ajutor.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul net va fi de 2.164 RON (nu roni, RON este codificarea internationala pentru leul nou - Romanian New si nu are plural).
Vezi si aici: http://www.calculatorsalariu.ro/? action=calcs2&suma=3700

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ramai cu vre 58%din brut, adică ~ 2100

| almaz explică (pentru suntserios):

Ce taxa mari... exagerate, jumate aproape iti ia statul big grin

| suntserios a răspuns (pentru almaz):

Asa e dar, se poate și mai rău. Sunt tari în care dai 50% chiar.