Întrebare recomandată | Briosacuafine a întrebat:

Cum se calculeaza salariul NET? Daca cel BRUT este 2400, cel in mana cat ar veni?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Salarul net este suma care primesti in mana dupa ce s-au scazut "darile" la Stat, inainte sa ti se mai scada si restul datoriilor (rate, chire, intretinere, alte datorii).

La sfarsit, s-ar putea sa nu ramai nici cu bani pentru mancare... tongue

| Kogaion a răspuns (pentru Bula):

La sfarsit s-ar putea sa-ti dai seama ca mai esti si datorlaughing)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi sa pui pe 2018. Uite aici: http://bit.ly/2GrLxeh

Răspuns utilizator avertizat
| Kogaion a răspuns:

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Kevlar):

Stai jos ca nu stii nimic, taxele datorate statului sunt cam 41% din brut, uite asa a ajuns el la 1441. Tu cu cei 2000 ai tai traiesti intr-o lume paralela

| Kely2820 a răspuns:

Pai din salariul de 2400 trebuie sa dai la stat 41% asa ca salariul net e de 1441, asta in caz ca nu mai dai nu stiu cat la o asociație. Funda?