| goejoy a întrebat:

Doresc sa deschid un cont de economii si am nevoie de cateva recomandari. Voi pleca in alta tara si as dori ca o parte din banuti sa ajunga intr-un cont de economii, cont pe care sa il folosesc doar pentru economii si nu pentru retrageri zilnice, doar ocazional daca pica vreo problema. As dori cateva recomandari catre banci/a care lucreaza international in valuta si in lei. Cei care cunosc fenomenul, sunt asteptati sa-mi raspunda. Multumesc

1 răspuns:
| m00n a răspuns:

Pai depinde de tara.Incearca sa alegi o banca care are sucursala si in tara straina, ca sa poti depune usor.Din cate am observat eu, am vazut foarte multe banci UniCredit prin Europa.Si au si o gama larga de conturi de economii si dobanzi destul de bune