| tinasong a întrebat:

Buna as dori sa imi deschid un cont in banca pentru a imulti ceva banuti, va rog imi oferiti si mie cateva posibilitati si informati despre cea mai buna oferta a bancilor? Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca vrei un depozit.
Uita-te pe finzoom.ro si poti face o simulare, introducand datele depozitului (suma, moneda, perioada, etc) si gasesti toate ofertele bancilor la depozitul respectiv, in ordinea dobanzii acordate si o poti alege pe cea mai buna.

| mixxjim a răspuns:

Dobanzile sunt foarte mici si deseori ajungi chiar sa ai bani mai putini decat ai depus plus dobanda pentru ca trebuie s aplatesti comisioanele de administrarea contului, de retragere etc. Poti sa vezi aici o lista cu bancile si dobanzile pe care le ofera, alegi tu care ti se pare mai bine si mai la indemana http://www.moneycenter.ro/economii/depozite.html